Греція розташована на південному сході Європи. На сході і північному сході Греція межує з Туреччиною, на півночі – з Болгарією, Македонією та Албанією, на півдні вона омивається теплими водами Середземного моря, на заході – Іонічного, а на сході – Егейського моря.

Загальна площа Греції становить майже 132 тис. Квадратних кілометрів, включаючи і острови (приблизно 20% території Греції – це острови), а загальна довжина державного кордону – 1 228 км.

Значну частину території Греції займають гори. Причому найвища з них – знаменита гора Олімп у Фессалії (2 917 м).

У Греції налічується близько 3 053 островів. Найбільші грецькі острови – Крит в Середземному морі і Евбея в Егейському морі.

Клімат

У прибережних районах Греції (Афіни, Кіклади, Додеканес, о-в Кріт, Пелопоннес і частина Центральної Еллади), переважає середземноморський клімат (зима – м’яка і волога, а літо – сухе і спекотне).

У гірських районах північно-західній Греції (деяка частина Епіру, Центральна Греція, Фессалія і Західна Македонія), а також в гірській частині Пелопонесса, включаючи Ахайю, Аркадію і Лаконию, клімат альпійський з сильними снігопадами.

У внутрішній частині центральної Греції, в Центральній Македонії, в Східній Македонії та у Фракії клімат помірний.

У липні середня температура повітря в Афінах становить + 28,7С, на острові Корфу – + 27,8С, а на острові Родос – 26,8С.

Економіка

Значна частка доходів Греції надходить від сфери туризму; саме на неї, за даними 2009 року, припадає 15% ВВП країни. У той же час, за даними міністерства економіки і конкурентоспроможності, якщо врахувати приховані доходи (36% на 2007 рік), вклад туризму складе 18-20% ВВП [33]. Крім того, в сфері туризму зайнято близько 900 тисяч чоловік, в тому числі в сфері HoReCa – 6,9% загальної кількості населення, це третій показник в ЄС після Мальти та Іспанії [34]. У 2008 році Греція прийняла 17,5 млн туристів. У 2014 році це число виросло до 22 млн осіб. Найбільше люблять відпочивати в Греції туристи з Німеччини та Великобританії – в 2014 році з цих країн приїхали 2,46 млн і 2,09 млн осіб відповідно.

Мова

Офіційна мова Греції – грецький, який є гілкою індо-європейських мов. Перші археологічні докази існування грецької мови відносяться до 15 століття до н.е.

Релігія

Близько 97% населення Греції вважають себе православними християнами, що відносяться до Греко-католицької церкви. Згідно з опитуванням Євростату, 81% греків вважають, що «Бог існує».

Історія Греції

Греція поклала початок європейської цивілізації. Грецькі міста-держави Афіни, Коринф і Спарта об’єднували свої сили тільки тоді, коли опинялися під загрозою вторгнення персів.

У V столітті до н.е. Афіни були політичним, економічним, і, звичайно ж, культурним центром Середземномор’я. Потім чільну роль над грецькими землями отримала Спарта на чолі з Олександром Великим. В цей час греки перемогли персів і поширили свій вплив на величезні території, аж до Індії.

У 146 р до н.е. Греція була завойована Римською імперією. У 395 р н.е., після розпаду Римської імперії, була утворена Візантія (офіційна назва – Східна Римська імперія), столицею якої став Константинополь (сучасний Стамбул).

У 1453 році Візантійська імперія була ліквідована, і територія сучасної Греції потрапила під владу Османської імперії. Наступні 350 років Греція входила до складу турецької Османської імперії.

В результаті визвольної війни 1821-1829 років Греція нарешті отримала незалежність. У 1833 голу королем Греції став Отто з Баварії. Монархія в Греції (з 1863 року греками правила датська королівська сім’я) проіснувала до 1973 року.

Після Другої світової війни Греція поринула в громадянську війну, поки в 1954 року не перемогли праві монархісти. З 1967 по 1974 року Грецією управляли т.зв. «Чорні полковники».

У 1981 році, після багаторічних консультацій, Греція стала членом ЄС.

Державні свята

1 січня – Новий рік.

6 січня – Хрещення.

25 березня – День незалежності.

березень – квітень – тритижневий карнавал, що передує Великому посту на Пасху, Чистий понеділок.

квітень – травень – Великдень.

1 травня – Свято квітів і праці.

21-24 травня – День святкування битви при Криті.

25 травня – День незалежності Греції.

травень – червень – П’ятидесятниця (через 7 тижнів після Великодня).

24 червня – День святого Іоанна.

15 серпня – Успіння Богородиці.

28 жовтня – День Охі, свято пам’яті бійців грецького Опору в роки Другої світової війни.

7-9 листопада – річниця вибуху в чоловічому монастирі Аркаді в 1886 році.

25 грудня – Різдво Христове.

26 грудня – свято Пресвятої Богородиці.

Кухня Греції

Туристам обов’язково радимо в Греції побувати в місцевих ресторанчиках і насолодитися грецької кухнею. Різноманітність страв, а також їх смак роблять кухню Греції унікальною. Характерна особливість грецької кухні – використання в абсолютно кожній страві оливкового масла.

Також греки зазвичай використовують при приготуванні їжі багато овочів і спецій. Однак спеції досить м’які, і не потрібно побоюватися сильної гостроти.

Всім нам відомий «грецький салат» і мусака. Однак, ці страви тільки прелюдія до справжньої грецької кухні. Кожна область Греції, кожен острів мають свої власні страви і методи їх приготування. Тому смак мусаки на острові Корфу буде зовсім не таким, як у мусаки на островах Дедеканес.

Туристам в Греції ми обов’язково радимо спробувати квасолевий суп «Фасолада», креветки смажені на вершковому маслі, «сувлаки» (шашлики на дерев’яних паличках), рибне філе по-грецьки, коржик з м’ясом, картоплею і помідорами «Гіро», «фриту» з овочів з соусом «дзазикі», а також рибний суп «какава».

Стародавні греки вважали вино напоєм богів, і в сучасній Греції цей алкогольний напій користується величезною популярністю. Правда, стародавні греки розбавляли вино джерельною водою, а сучасні греки чомусь забули цю, в цілому дуже корисну, традицію.

Найвідоміші грецькі міцні алкогольні напої – тсіпуро (його ще називають тсікудья або раки), фортецею 38-47% алкоголю, узо (анісова горілка міцністю 40% алкоголю), і бренді «Метакса».

Також ми радимо туристам в Греції обов’язково спробувати місцевий кави, який там дуже смачний.