Італія розташована на Апеннінському півострові в південно-центральній Європі. На півночі Італія межує зі Швейцарією і Австрією, на північному сході – зі Словенією, а на північному заході – з Францією. Незалежні держави Сан-Марино і Ватикан – анклави в Італії. У свою чергу, Кампіоне-д’Італія – ​​італійський анклав у Франції.

Італії належать кілька островів. Найбільші з них – Сицилія і Сардинія. Італія омивається відразу п’ятьма морями – Середземним, Тірренським, Ионическим, Лигурийским і Адріатичним. Загальна площа цієї країни відвідувань – 301 338 кв. км, включаючи і острови.

По всій території Італії з півночі на південь простяглися Апенніни, які межують з Альпами. Найвища вершина Італії – гора Монблан в Альпах (4 808 метрів).

В Італії досить багато річок, але вони не дуже великі. Найвідоміші з них – По (652 км), Адідже, Брента, П’яве, і Рено.

В Італії є кілька діючих вулканів – Етна на Сицилії, Везувій біля Неаполя, а також Стромболі і Вулькано в Тірренському морі.

Клімат

Клімат в Італії помірний, проте погода помітно коливається залежно від того, наскільки далеко чи близько будь-якої італійський регіон розташований до Альп і морю.

Середня річна температура повітря в Італії – + 15,8С. Найтепліші місяці в Італії – липень і серпень, коли середня температура повітря досягає + 31С. Найхолодніший місяць – січня, коли середня температура становить + 3С.

Гроші

Італія входить до Євросоюзу. Це означає, що на її території в якості грошових знаків використовується євро.

В Італії широко поширені всі основні кредитні картки – Visa, Mastercard, American Express і т.д.

Мова

Офіційна мова в Італії – італійська, який відноситься до романської групи індоєвропейської мовної сім’ї.

Релігія

Близько 90% населення Італії є католиками, що відносяться до Римсько-католицької церкви. Причому близько 37% італійців ходять до церкви щотижня (або частіше).

Економіка

Потужний державний бюджет (972 млрд дол. Станом на 2012 рік, 7-е місце в світі). Конкурентоспроможний середній клас. Задає моду в усьому світі в галузі дизайну, виробництва одягу і побутової техніки. До провідних фірм відносяться Fiat (автопром), Montedison (виробництво пластмас), Olivetti (комунікації), Benetton (одяг). Високопродуктивне сільське господарство і виробництво продукції для туристів, відомі будинки мод. Велике культурну спадщину (в Італії зосереджено дві третини культурних скарбів Європи) робить держава на Апеннінах однією з найпривабливіших для туристів країн Європи і світу, з необмеженою перспективою розвитку туристичної галузі економіки.

Коротка історія

Сучасні люди оселилися на території Італії близько 40 тисяч років тому. До римлян тут жили умбри, латиняни (власне, предки римлян), самніти, кельти, і багато інших племен.

Приблизно в 8-7 століттях до н.е. на півдні Італії і в Сицилії кілька своїх міст-колоній заснували стародавні греки. На узбережжі Сицилії та Сардинії свої колонії побудували фінікійці.

Стародавній Рим спочатку був невеликий сільськогосподарської громадою, яка з’явилася в 8 в. до н.е., але поступово він поширив свій вплив на близькі й далекі землі. В результаті з’явилася величезна імперія, яка охопила всі Середземне море. У давньоримської імперії грецька і римська культура були об’єднані в одну цивілізацію.

У 2 столітті н.е. починається занепад Римської імперії. Вона остаточно розпалася в 395 році на Західну Римську імперію і Східну Римську імперію. Зрештою, Італію завоювали франки, вандали, гуни, готи та інші варвари. У 6 столітті н.е. імператор Східної Римської імперії відвоював у варварів Рим і Італію, проте німецькі племена лангобардів зуміли закріпитися на півночі країни.

В кінці 8-го століття н.е. частина території Італії була включена в королівство імператора франків Карла Великого. Франкские королі допомогли утворити Папську область в Центральній Італії, яка належала Папам Римським.

Багато істориків вважають, що саме через існування Папської області Італія на багато століть була розділена на феодальні міста-держави.

У Середньовіччі імператори Священної Римської імперії намагалися підпорядкувати собі італійські міста-держави, проте вони активно чинили опір цим планам.

У цей період починається розквіт італійських морських республік – Венеції, Пізи, Генуї і Амальфі. Зовсім скоро Венеція і Генуя стали основними в Європі торговцями зі Сходом, завдяки чому їх багатство і могутність ще більше збільшилися.

У свою чергу Флоренція в цей час перетворилася в європейську столицю шовку, вовни, ювелірних виробів і банківських операцій.

З 1559 року Італія перебувала під владою Габсбурзької Іспанії, а з 1713 роки її завоювала Австрія.

В епоху Наполеонівських воєн частина італійських земель була приєднана до Франції, а на решті території проголосили Королівство Італія.

17 березня 1961 року, що після походів італійської армії на чолі з Джузеппе Гарібальді, було проголошено об’єднаної Італійське Королівство. Але тільки після 1866 року до Італійського Королівства була приєднана Венеція.

Під час Першої Світової війни Італія виступила на стороні Антанти, в результаті чого на полях битв загинуло більше 650 тис. Італійських солдатів.

В кінці 1920 – початку 1935 років в Італії до влади прийшов Беніто Муссоліні. У 1939 році Італія окупувала Албанію, а під час Другої Світової війни воювала на боці Німеччини і Японії. У вересні 1943 року Італія капітулювала.

У 1946 році Італія стала Республікою, а в 1949 році вона була до військового блоку НАТО. У 1957 році Італія була в числі засновників Європейського Економічного Союзу, який став потім Євросоюзом.

Державні свята

1 січня – Новий Рік.

6 січня – Хрещення.

квітень-травень – Великодню неділю і Пасхальний понеділок (день після Великодня).

25 квітня – День звільнення від фашизму.

1 травня – День праці.

2 червня (перша неділя червня) – День проголошення республіки.

15 серпня – Успіння ( «феррагосто»).

1 листопада – День всіх святих, день предків.

4 листопада – День національної єдності (робочий день).

8 грудня – Непорочне зачаття.

25 грудня – Різдво.

26 грудня – День Святого Стефана.

Кухня

Італія складається з двадцяти різних регіонів, і кожен з них має свої власні кулінарні традиції. Мало того, кожен італійське місто, кожне село обов’язково пишається будь-яким власним кулінарним рецептом. Крім того, одне і те ж блюдо в різних регіонах Італії готують по-різному. Так, спагетті в Неаполі зовсім несхоже на смак на спагетті в П’ємонті.

Кулінарні традиції деяких регіонів Італії сформувалися під сильним арабським або грецьким впливом. На інші регіональні італійські кухні великий вплив зробили французи і австрійці.

В Італії туристам ми обов’язково радимо спробувати такі традиційні страви: карпаччо, салат «Капрезе», омлет «фріттата», бурерброд «Брускетта», густий овочевий суп «мінестроне», густий рибний суп «качукко», піцу «Маргарита», «закриту» піцу «кальцоне», пасту «болоньєзе», різотто, трубочки з тіста з сиром «каннолі».

В Італії туристам обов’язково потрібно спробувати також морозиво місцевого приготування, адже ця країна вважається його «батьківщиною».

Італія на весь світ знаменита своїми винами. Традиції італійського виноробства сходять до епохи Стародавнього Риму. Вино в Італії роблять практично у всіх регіонах, починаючи від Сицилії і закінчуючи Ломбардією.