Країна в Центральній Європі, що лежить на території гірської системи Татр і Карпат. Велика частина країни гориста (майже 80% Словаччини лежить вище 750 м над рівнем моря, найвища точка країни – м Герлаховський штит, 2655 м) і розсічена досить глибокими долинами великих річкових систем. Третина країни займають родючі Південно-Словацька і Східно-Словацька низовини на південному сході і Дунайська низовина на схід від Братислави.
На півночі межує з Польщею, на сході – з Україною, на півдні – з Угорщиною, на заході – з Австрією та Чехією. Виходу до моря Словаччина не має. Загальна площа країни близько 49 тис. Кв.км.

Територія

Словаччина (словацькою. Slovensko), офіційна назва – Словацька Республіка (словацькою. Slovenská republika) – держава в Центральній Європі. Населення становить 5 445 802 чоловік (липень 2016, оцінка), територія – 48 845 км². Займає сто дванадцяте місце в світі за чисельністю населення і сто двадцять сьоме за території.

Столиця – Братислава. Державна мова – словацький.

Розташована в центрі Європи. Континентальна держава, що не має виходу до моря. Має сухопутний кордон з Чехією, Австрією, Польщею, Угорщиною, Україною.

Словаччина оточена з півночі і північного сходу гірськими ланцюгами Західних Карпат. Найбільшої висоти вони досягають у Високих Татрах, де знаходяться найвища точка країни – пік Герлаховський штит (2655 м), піки Кривань, Дюмбьер, висота яких перевищує 1850 м. На південь від Карпат переважають височини, розділені родючими долинами, по яких в Дунай впадають численні річки. Найбільші з них – Ваг, Нітра і Грон. Хоча майже 80% території Словаччини знаходиться на висоті 750 метрів над рівнем моря, в країні є і родюча Середньодунайська низовина, розташована ближче до Дунаю в районі Братислави і Комарно, і є житницею країни.

Гроші

На території країни є родовища залізної руди, сурми, магнезиту та марганцю.

З 1 січня 2009 року офіційною грошовою одиницею Словаччини є євро. В обігу перебувають банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, монети номіналом в 1 і 2 євро, а також 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

Банки і обмін валюти

Банки працюють щодня, крім неділі, з 9.00 до 11.00 і з 14.00 до 16.00. У суботу – до 12.00. Обмінні пункти по буднях зазвичай працюють з 7.00-8.00 до 17.00-19.00 з годинною обідньою перервою (деякі – цілодобово). У вихідні графік роботи зазвичай з 8.00 до 12.00-15.00.

Іноземну валюту можна обміняти в обмінних пунктах, готелях, банках, пунктах перетину кордону, поштових відділеннях та транспортних агентствах. Комісійний збір може досить сильно відрізнятися навіть в близько розташованих обмінних пунктах, так як механізм конвертації скрізь різний, тому варто уважно знайомитися з умовами обміну перш ніж приймати рішення. Курс в банках звичайно менш вигідний, ніж в обмінних пунктах, хоча і в цьому випадку бувають варіанти.

Тваринний світ

Тваринний світ Словаччини дуже різноманітний. У гірських лісах мешкають олені і рисі, а також зустрічаються вовки і ведмеді, з більш дрібних тварин тут водяться лисиці і білки.

Економіка

Словаччина – розвинена індустріально-аграрна країна. Порівняно розвинене багатогалузеве сільське господарство ґрунтується на сучасній матеріально-технічній базі та інфраструктурі.

Переваги: ​​зростання виробництва, особливо в районі Братислави.

Туризм

Словаччина має значний туристичний потенціал. Її природа, гори, печери, лижні курорти, замки і міста приваблюють безліч туристів. У 2006 році країну відвідали близько 1,6 мільйона туристів, а найпопулярнішими місцями стали Братислава і Високі Татри. Більшість туристів були з Чехії (26%), потім з Польщі (15%) і Німеччини (11%). Багато громадян країни їздять за кордон. Наприклад, у 2012 році виїзний турпотік склав 3017 тис. Чоловік.

Клімат

Клімат в Словаччині помірний континентальний. Найтепліше на Дунайської низовини, яка знаходиться на схід від Братислави. У липні і серпні денні температури досягають тут +27 градусів, а вночі спостерігається близько 15 градусів тепла. Взимку в нічні години трапляються легкі заморозки – до -4 градусів, а вдень температура вище 0 (+2 .. + 4 градуси). На сході країни влітку повітря прогрівається до +22 .. + 24 градусів, а взимку – до 0 градусів. У кліматі Словаччини добре виражена висотна поясність. На висоті в горах під час лижного сезону днем ​​температура повітря може бути від -6 до -4 градусів, вночі ж вона опускається до -10 градусів. Тут же спостерігається і найбільша кількість опадів – 1600-2100 мм на рік з максимумом в літній час (близько 200 мм на місяць), а сніговий покрив зберігається до 4-5 місяців. У рівнинних районах опадів випадає 450-700 мм на рік, в червні їх кількість максимально – 60 мм.

Мови

Офіційна державна мова – словацький, що належить до групи слов’янських мов. Угорська мова має рівне ходіння в південній Словаччини, по законодавству Словаччини він може вживатися як офіційний на