Площа території Туреччини становить 780,6 тис. Кв. км. З трьох сторін вона омивається 4-ма морями: Чорне море – з півночі, Середземне море – з півдня, Мармурове та Егейське моря – із заходу. На північному заході Туреччина межує з Болгарією і Грецією, на північному сході – з Вірменією і Грузією, на сході – з Іраном, а на південному сході – з Іраком і Сирією. Довжина сухопутних кордонів Туреччини – 2700 км, а берегова лінія – 6000 км. Туреччина розташована в Європі та Азії. Європейська частина (Румелия) становить всього 3% від території країни. Азіатська частина зветься Анатолія.

Територія

Європейська частина являє собою горбисте плато, що піднімається на 1000 м. Над рівнем моря. Азіатська частина обмежена гірськими системами з півночі (Понтійські гори) і з півдня (система Тавра), між якими розташовано Анатолійське нагір’я. Найвищою точкою Туреччини є гора Арарат (5 165 м), яка розташовується в Східній Анатолії. Практично всі ріки Туреччини порожисті і несудноплавні, деякі влітку пересихають. Найдовшою річкою країни є Кизил-Ірмак (1150 км). Два найбільших озера Туреччини – озеро Ван і озеро Туз – солоні? прісноводні озера Бейзегир, Егридир і Бурдурал знаходяться на південному заході країни. Чорноморське і середземноморське узбережжя мають рівну берегову лінію і практично позбавлені всіляких бухт і заток. А ось узбережжі Егейського моря, навпаки, сильно порізане.

Корисні копалини

У Туреччині ведеться видобуток 53 видів корисних копалин, серед яких кам’яне вугілля, лігніти, різні рудні копалини (залізо, свинець, цинк, марганець, ртуть, сурма, молібден), види неметалічної мінеральної сировини, мармур та інші будівельні матеріали. Мідна руда є одним з важливих елементів. Приблизно 25% загальносвітового запасу ртуті припадає на частку Туреччини. З ннерудних копалин відомі родовища селітри, сірки, мармуру, кухонної солі. Природною солеварнею, що постачає сіллю всю Туреччину, є озеро Туз. Відомі промислово розроблювальні родовища нафти (Південний Схід), марганцю, заліза, свинцю, цинку, асфальтітамі, бурого вугілля, магнезиту, бариту, корунду, азбесту, флюориту, сірки, фосфатів, кам’яної солі. Туреччина – один з основних виробників і експортерів хромової руди і її концентратів. Основні запаси кам’яного вугілля Туреччини зосереджені на Чорноморському узбережжі.

Релігія

Близько 99% населення Туреччини сповідують іслам. Крім мусульман, в Туреччині живуть послідовники християнства (вірменські, грецькі та сирійсько-православні) і іудаїзму.

Коротка історія Туреччини

Туреччина є колискою багатьох цивілізацій. З 14-12 вв до нашої ери на території сучасної Туреччини проживали греки. Основними видами їх діяльності? Були торгівля і мореплавання. У 600-х роках до н.е. цю територію завоювали перси. Панування яких тривало до 334 року до н. е., поки Олександр Македонський не віддав їх, далі на цій території почала панувати Римська імперія. Після розколу Римської імперії (230 рік) Константинополь (сучасний Стамбул) став столицею східної частини Римської Імперії. Пізніше, в 1071 році, на цих землях вперше з’явилися турки-сельджуки. Поступово вони розселилися по всій азіатській частині Туреччини. У 1453 році Стамбул завойовують війська Османської імперії і Туреччина стає частиною Османської імперії до 20 століття. Крах імперії почався під час першої світової війни, а в 1923 році була проголошена Турецька Республіка, першим Президентом якої став Мустафа Кемаль Ататюрк. Турки дуже поважають цю людину, і в кожному місті можна побачити його пам’ятник.

Кухня

Багато написано про турецької кухні, наскільки вона смачна і різноманітна. У турецькій кухні відображаються кулінарні традиції багатьох народів Азії і Кавказу, які зазнали деякі зміни. Серед національних турецьких страв виділяються кебаб – різновид шашлику, долма – різновид голубців (м’ясна або рисова начинка в капустяних або виноградному листі), приготована на оливковій олії. Типовим блюдом для турецької кухні є манти – тісто, начинений м’ясним фаршем. Вся їжа подається з великою кількістю різноманітних закусок (мезе), які викладаються на великій таці. Широко поширені і різні морепродукти. Для любителів солодощів варто відзначити: баклаву (прошарок з волоських горіхів і фісташок між двома листами листкового тіста), Бюльбюль ЮВАС (різновид випічки у формі пташиного гнізда), сютлач (солодкість з рису і молока). З напоїв запропонують турецьку каву (дрібно товчені зерна кави заливають гарячою водою і подають з піною). Днем в спеку добре втамує спрагу айрану – йогурт, розведений водою. Національний алкогольний напій – раки – анісова горілка, яку зазвичай п’ють, розбавляючи водою один до одного.
..