5 головних відкриттів в області стоматології в 2018 році

1.Взаємозв’язок життєдіяльності бактерій ротової порожнини і раку стравоходу

Проводиться безліч наукових робіт, які доводять негативний вплив бактерій ротової порожнини на важкі захворювання, такі як рак підшлункової залози, інсульт, рак легенів. У 2018 році дослідники відкрили, що життєдіяльність цих бактерій може бути пов’язана з раком стравоходу.

На частку раку стравоходу припадає близько 1% випадків захворюваності всіма видами раку серед жителів США. За підрахунками Американського співтовариства по боротьбі з раком, в 2018 році діагностовано близько 17290 нових випадків захворюваності даними онкологічним захворюванням.

2. Що призводить до карієсу?

Відомо, що карієс викликають два види бактерій ротової порожнини – Streptococcus mutans і Streptococcus sobrinus, що утворюють біоплівки і виділяють кислоти, що руйнують зубну емаль. Як правило, в дослідженнях вчені ніколи не поділяли ці два типи бактерій, розглядаючи їх в рамках однієї групи – mutans streptococci. Але в 2018 році вчені звернули увагу саме на вивчення S. Mutans, оскільки цей тип патогена представлений набагато більш численною групою в ротовій порожнині, ніж другий. Крім того, бактерія відрізняється більш стабільним станом, тому її простіше вивчати.

3. Чи може прийом опіоїдних анальгетиків після видалення зуба привести до наркотичної залежності від таблеток?

З 2012 року видача рецептів на опіоїдних анальгетиками в стоматології знизилася на 6,4% в США. Проте, серед усіх лікарів, стоматологи і раніше частіше за інших прописують опіоїдні анальгетики підліткам і молодим людям як болезаспокійливий від гострого болю, наприклад, після екстракції зуба мудрості. Згідно з останніми дослідженнями, прийом опіоїдних препаратів після видалення зуба може привести до тривалої залежності.

4. Використання зубної пасти недостатньо для профілактики ерозії емалі

Нанесення зубної пасти дозволяє ефективно видаляти бактеріальний наліт, але навіть саме м’яке очищення за допомогою зубної щітки може сприяти ерозії емалі. У рекламній інформації часто говориться, що зубна паста може захистити від карієсу, знизити чутливість зубів, запобігти ерозії. Але насправді, як показало дослідження, зубна паста не здатна справиться з цими завданнями.

5. Вино як ополіскувач для порожнини роту

Гігієна порожнини рота повинна включати чистку із зубною пастою і щіткою, використання нитки і, бажано, ополіскувача. У дослідженні було показано, що вино може виступити у вигляді ополіскувача. Зрозуміло, напій здатний забарвлювати емаль, але також вино блокує активність бактерій, що викликають карієс і пародонтит.

1 коментар до “5 головних відкриттів в області стоматології в 2018 році

  1. Коментатор WordPress Відповісти

    Привіт! Це коментар.
    Щоб почати модерувати, редагувати і видаляти коментарі, перейдіть в розділ Коментарів у Майстерні.
    Аватари авторів коментарів завантажуються з Gravatar.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *